Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne

POSADZKI ŻYWICZNE – praktyczne rozwiązania dla każdej przestrzeni.

Żywice na posadzki to syntetyczne materiały, które zostały stworzone z myślą o każdej gałęzi przemysłu oraz trudnych do utrzymania w czystości miejscach. Są to materiały, od których bardzo wiele się wymaga. Przygotowaliśmy zbiór informacji na temat możliwości żywic epoksydowych i poliuretanowych. Jeśli zastanawiasz się czy potrzebujesz posadzi żywicznej, ten artykuł pokrótce zapozna cię z ich właściwościami. Żywice tworzą jednolite i bezspoinowe konstrukcje, które uzyskują wysoką przyczepność do każdego rodzaju podłoża. Wyróżniają się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a wytrzymałość na ściskanie i ścieranie znacznie przekracza parametry uzyskiwane przez posadzki betonowe. Dzięki wysokiej elastyczności bardzo dobrze radzą sobie w środowisku o zmiennej temperaturze, niełatwo jest je zarysować, a dodatkowo wykazują właściwości tłumiące hałas.

Żywica na posadzki jest nienasiąkliwa i tworzy barierę dla wilgoci, związków chemicznych oraz uniemożliwia rozwój bakterii biologicznych na ich powierzchni. Bezszczelinowe systemy posadzkowe są bardzo łatwe w utrzymaniu higieny i czystości, możesz zapomnieć o szorowaniu fug i łączeń. Nie wymagają stosowania detergentów do ich mycia. Wystarczy ciepła woda, a to z kolei przekłada się na duże oszczędności podczas eksploatacji posadzek żywicznych. I choć nie jest to materiał stricte ekologiczny, to już jego długoletnia żywotność oraz łatwość w utrzymaniu czystości jest wystarczającym powodem do ich zastosowania. Z kolei niska zawartość lotnych związków organicznych sprawia, że posadzki są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Z powodzeniem są stosowane w obiektach i pomieszczeniach z certyfikatem ekologicznym BREEM tj. np. laboratoria, szpitale, specjalistyczne pomieszczenia, czy obiekty szkolne i użyteczności publicznej. Wszystkie proponowane przez nas systemy posadzek żywicznych posiadają atesty i certyfikaty.

Posadzki żywiczne wykazują właściwości antypoślizgowe, które można regulować w zależności od odbywającego się na jej powierzchni ruchu, narażenia na produkty chemiczne, czy duże ilości wody spływającej po posadzce. Regulując stopień grubości posadzki oraz sposób jej aplikacji wpływamy na jej ostateczne parametry fizyko-chemiczne. W celu zapoznania się z dokładnymi parametrami niezbędne jest odniesienie się do karty technicznej danego produktu. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu, chętnie przedstawimy takie informacje. Warto wspomnieć także o efekcie wizualnym posadzek z żywicy, szeroka gama kolorów, dekoracyjnych dodatków, wypełniaczy do posadzek nada pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd przy czym warto zaznaczyć, że nie bez znaczenia jest doświadczenie i wiedza fachowców, od których będzie zależał ostateczny efekt wizualny.

Zdecydowany na posadzkę żywiczną?

Zastanów się jakie parametry powinna posiadać Twoja posadzka. Przeanalizuj jakie czynniki najczęściej będę na nią oddziaływać, mamy tu na myśli np. natężenie ruchu, obciążenie mechaniczne, narażenie posadzki na kontakt z chemikaliami, wodą, temperaturą, światłem, itp. Właściwy wybór zapewni komfortowe warunki eksploatacji przez długie lata. Jednakże należy pamiętać, że to przede wszystkim podłoże betonowe powinno być tak zaprojektowane aby sprostać obciążeniom statycznym i dynamicznym. Żywica syntetyczna ma za zadanie uchronić przed zniszczeniem mniej trwały materiał jakim jest sam beton. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz eleganckiego wejścia do biura, czy potrzebujesz wytrzymałej powierzchni, która wytrzyma prace przemysłowe – istnieje system posadzek żywicznych odpowiedni dla Twojej przestrzeni.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz informacje dotyczące rodzajów posadzek żywicznych, ich parametrów fizyko-chemicznych a także wykaz miejsc w których dany rodzaj posadzki żywicznej można zastosować.

Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami, znajdziesz szereg pytań i odpowiedzi, które rodzą się przed położeniem posadzki żywicznej. Jeśli jednak nie masz czasu na zbieranie informacji skontaktuj się z nami, podaj parametry jakie Twoja posadzka powinna spełniać, a my z chęcią przedstawimy kompletną ofertę .

Kontakt do Inter-floor

Siedziba firmy

Inter-Floor Sp. z o.o.
59-330 Ścinawa
ul. Jana Pawła II 7 lok. 3
NIP: 692-252-12-13
REGON: 383615064
KRS: 0000789245

Odwiedź nasz profil na Linkedln

  Imię

  Twój e-mail

  Telefon

  Temat


  Załącz pliki (limit 50mb, dostępne formaty, pdf, txt, jpg i jpeg

  Solidny Partner

  10

  lat doświadczenia

  950

  zrealizowanych projektów

  100%

  Zaangażowania

  $

  Szybka wycena inwestycji

  Certyfikaty jakości

  1 000 000 m2 za nami...

  Zakłady 40%
  Magazyny/Hale 30%
  Parkingi 25%
  Pozostałe 5%

  Posadzka w 4 krokach

  1) ZAPYTANIE

  • +48 531 85 11 29
  • marketing@inter-floor.pl

  3) ZAMÓWIENIE

  • dopełnienie formalności
  • akceptacja próbek
  • podpisanie umowy

  2) WYCENA

  • wizyta u klienta,
  • dostarczenie próbek posadzek

  4) REALIZACJA

  • zgodnie z zamówieniem

  Call Now ButtonZadzwoń 531 85 11 29